Tilbake til Axdata Bransjeløsninger

Kraft & Energi.

Axdata Kraft & Energi er en bransjeløsning som er laget for bedrifter som leverer kraft og energi til både næringsliv og forbrukere.

Med Axdata Kraft & Energi får din bedrift en bedre håndtering av ressurser i felt, prosjekter, planlegging, arbeidsordre, håndtering av timer, håndtering av reiser, og samhandling med leverandører og underleverandører.

Kort om bransjeløsningen

Axdata Kraft & Energi er en bransjeløsning som er utviklet med basis i standard Microsoft Dynamics AX, der vi har utvidet standard funksjonalitet til å ivareta de krav kraft og energibransjen har til sine forretningssystem.

Vi erfarer at mange bedrifter innen kraft og energibransjen har daglige utfordringer rundt håndtering av ressurser, prosjekter, planlegging, håndtering av timer, reiser, utbetaling av korrekt lønn, samhandling med leverandører og underleverandører og lager/logistikk.

Dette har vi løst for våre kunder. Ønsker du å vite mer om hva vi kan hjelpe din bedrift med, kontakt oss for avtale om et møte der vi kommer ut til din bedrift for en samtale.

 

Innhold i Axdata Kraft & Energi

 Axdata Kraft & Energi inneholder følgende funksjonalitet utviklet av Axdata*:

  • Timeregistrering
  • Reiseregning
  • Ressurser i felt, mobile klienter
  • Arbeidsordre fra Microsoft Dynamics AX til mobil klient
  • Uttak av varer fra lager
  • Timeregistrering fra mobil klient
  • Rammeverk for integrasjon med El-Grossister
    • Prisforespørsel
    • Lagerstatus forespørsel
    • Prisimport
  • Bransjerapporter
  • Ukeplanlegger

*Standard Microsoft Dynamics AX kommer i tillegg.

 

Samarbeidpartnere

For å håndtere hele verdikjeden til kraft og energibransjen har Axdata valgt å samarbeide med andre programvareleverandører som har laget gode løsninger. Disse løsningene har Axdata integrert med Microsoft Dynamics AX, og integrasjonene leveres som standard i vår bransjeløsning. Det er valgfritt hvilke deler av løsningen man ønsker å ta i bruk, og det er også fullt mulig å skru på disse integrasjonene etter en stund.*

*Ønsker din bedrift å ta i bruk disse programvarene integrert med Mirosoft Dynamics AX vil programvarekostnader for den aktuelle programvaren komme i tillegg.

 

Godkjent leverandør i Sellihca Nordic Utility Pre-Qualification System

Axdata Norge er pre-kvalifisert som leverandør til det nordiske kraft og energi markedet, via det nordiske samarbeidet Sellihca utført av Achilles Gruppen.

sellihca_qualified%20stamp

Om Sellihca
Sellihca kvalifikasjonsordning og leverandørregister er et unikt samarbeid mellom ledende nordiske energiorganisasjoner. De deltakende organisasjonene bruker systemet for å få informasjon om og gjøre utvalg av leverandører ved anskaffelser av varer og tjenester. Sellihca drives på oppdrag av de deltakende organisasjonene av Achilles. Les mer på www.sellihca.com.

Om Achilles
Achilles Gruppen er et globalt selskap som er ledende innen området leverandørinformasjon og støtteverktøy ved anskaffelser. Achilles hovedvirksomhet i Norden er å drifte kvalifikasjonsordninger og leverandørregistre for flere ulike bransjer; transport-, energi-, olje, samt bygg- og anlegg. Achilles' tjenester skaper både muligheter for firmaer og reduserer risikoen i anskaffelsesprosessen. Les mer på www.achilles.no.